Дебакл на младинците на кошаркарското ЕП

Младинската кошаркарска репрезентација на Македонија на катастрофален начин ги започна настапите на ЕП Б категорија кое се одржува во Португалија. Младинците се поразени со дури 39 поени разлика, 95:56 од селекцијата на Белгија.

Дилемите околу победникот беа решени уште во првото полувреме кои белгиските кошаркари го решија во своја корист со убедливи 51:25. Најпецизен во нашиот тим беше Павле Михајловски со дабл дабл од 17 поени и 10 скокови но не можеше сам да се спротивстави на белгиските кошаркари.
Во утрешното второ коло, Македонија игра против домаќинот Португалија.

Прочитајте и...  Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Прочитај повеќе

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат

Вардарци се тестираа, Шкупи и Струга одбија да се тестираат на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Слободен печат

БИБЛ нуди две места за македонски екипи

Слободен печат

Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Слободен печат

Ин Мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Слободен печат

Хамилтон лут на своите колеги возачи: Сите молчат пред неправдата (ФОТО)

Слободен печат

Македонија ЃП ги прекина тренинзите по позитивните случаи на корона во македонскиот фудбал

Слободен печат