ЧОВЕКУ, СМРЗНАВМЕ: Нејмар никако да влезе во своето Ферари! (ВИДЕО)

Играчот на ПСЖ, Нејмар е познат како некој што сака најдобри да си го искористи слободното време со своите пријатели и да троши пари на различни работи.

Така беше и во неделата навечер во Париз кога излезе на вечера во скапоцен ресторан, а после таа бразилскиот фудбалер се најде во необична ситуација во која не можеше да влезе во своето „Ферари“ вредно 300.000 илјади евра.

Таа ноќ во главниот град на Франција беше многу ладна, тоа сите го почувствуваа, а особено Нејмар кој очајнички се обидуваше да отклучи да влезе заедно неговото друштво што побрзо во автомобилот.

Прочитајте и...  Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Една жена, за која се претпоставува дека е сопругата на Тиаго Силва (тимскиот колега на Нејмар), се одлучи да се пошегува на сметка на Бразилецот: – „Се обидуваш да украдеш автомобил на други луѓе?“.

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат