Членови на нарко-картел со автоматски пушки упаднаа во болница (ВИДЕО)

Моментот кога воoружени лица, членови на нарко картел влегуваат во болница и киднапираат пациент во болчнички кревет е снимен од безбедносните камери во самата болница во Мексико.

Седум лица со маски, за кои се претпоставува дека се дел од картелот Санта Роса де Лима, се гледа како влегуваат во една соба во болница во Гуанајуато. Тие го држат во заложништво чуварот и го терат да каже каде е лицето кое го бараат.

Потоа, на видеото, се гледа како членовите на картелот го вадат надвор пациентот со болничкиот кревет, а само неколку часа подоцна, овој пациент е пронајден на улица, завиен со бел чаршаф и масакриран.

https://www.youtube.com/watch?v=zldiOEf3DdU

Прочитајте и...  Дваесет и шестгодишник од Кавадарци позитивен на Ковид-19, се заразил од врсник

Прочитај повеќе

Околу 80 проценти од новозаразените во Рим се позитивни случаи од странство

Слободен печат

Рецесијата се продлабочува – можен распад на Еврозоната?

Слободен печат

Убиецот од Крајстчрч побара сам да го одржи завршниот збор пред пресудата

Слободен печат

Норвешка донација од медицинска опрема за полската болница Rolle 2

Слободен печат

Странски медиуми: С. Македонија одржува избори во време на раст на заболени од Ковид-19

Слободен печат

Поради пандемијата во Германија се одложени околу 50.000 онколошки операции

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Почина Зинѕи, ќерката на Нелсон Мандела

Слободен печат

Ужас во Сомбор: Пукнал столб од рингишпил, осум деца се повредени

Слободен печат

Суспендирана одлуката за повторно воведување карантин во дел од Шпанија

Слободен печат

ДИК: Важечки се ливчињата на коишто е заокружен редниот број на подносителот на листата

Слободен печат

Ангела Ѓорѓиевска осудена на 19 години затвор за убиството на Пино

Горан Наумовски

Борел: Односите на ЕУ со Турција моментално не се добри

Слободен печат