„Бони и Клајд“ за сиромашни: Маж и жена ограбиле повозрасен скопјанец во Центар

скопје човек пешак загадување
фото: ЕПА/ЕФЕ/Ѓорѓи Личовски

66-годишен скопјанец пријавил во полиција дека вчера, половина час по полноќ, маж и жена го нападнале и го ограбиле во центарот на главниот град.

„На 14.10.2021 во 16.45 часот во СВР Скопје, В.П.(66) од Скопје пријавил дека околу 00.30 часот на подрачје на Центар бил физички нападнат од едно лице, кое заедно со уште едно женско лице му одзеле пари и предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во кусото полициско соопштение.