• разбојништво

Истрага за разбојништво во Куманово против три лица

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица од скопско Студеничани за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело „разбојништво” предвидено во член 237 став 4 во врска со став 2 и став 1 од Кривичниот законик. Осомничените, како што информираат од Jавното обвинителство, двајца браќа на возраст од …

Истрага за разбојништво во Куманово против три лица Read More »