Берни Еклстон, екс-сопственикот на Ф1, има проблеми со очите - Слободен печат

Берни Еклстон, екс-сопственикот на Ф1, има проблеми со очите

Поранешниот сопственик на Формула 1, 88-годишниот Берни Еклстон и еден од најбогатите луѓе во Велика Британија, заедно со својата сопруга се шетал по лондонските улици, кога бил забележан од новинарите.

Овој пат вниманието на минувачите го привлекло десното око на Берни, кое не може нормално да го отвори, па се посомневаа дека неговото здравјето е сериозно нарушено.

Еклстон е роден речиси слеп на тоа око поради што носи очила целиот свој живот, а минатата година во Лондон имаше операција за отстранување диоптрија.

Прочитај повеќе

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Слободен печат

Во дербито на Западот, Леброн подобар од Харден и Вестбрук (ВИДЕО)

Слободен печат

Мекгрегор за 40 секунди го нокаутира Серон и влезе во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

twelve + 5 =

Прочитај повеќе

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат