„АС“ на одличен начин го најави трансферот на Нејмар (ФОТО)

Реал до последен момент ќе се бори да го ангажира Бразилецот, иако има конкуренција во понудите од Барса.

Но, како што известува „Марка“, каталонскиот гигант никако да ја испрати вистинската понуда за својот поранешен играч и дека нема доволни пари да испрати на сметката на ПСЖ.

Првиот човек на „Сантјаго Бернабеу“, Флорентино Перез мудро чека и внимателно ја следи ситуацијата со Нејмар.

Доколку успее да договори сензационално враќање на „Камп Ноу“, Барселона би била во сериозни финансиски проблеми, бидејќи голематата плата на играчот лошо ќе влијае на и така „нестабилниот“ буџет на каталонците, а во Реал немаат такви проблеми.

Прочитајте и...  Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

– „Во Мадрид ги бројат парите“ – стои на насловната страница на „АС“ на која е најавено доаѓањето на бразилската фудбалска ѕвезда во „кралскиот“ клуб.

Прочитај повеќе

Лион со предност оди во Торино, Сити за пет минути го замолкна „Бернабеу“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Шарапова имаше кариера со која може да се гордее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нашите боксери тренираат во Србија пред олимпискиот турнир во Лондон!

Слободен печат

Првиот човек на косовскиот фудбал осуден на девет месеци затвор!

Слободен печат

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат

Каков удар за Баерн, Левандовски мора на долга пауза! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Слободен печат

Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Слободен печат

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат