13 C
Скопје

Арсенков: Ниту имаше пукање во болницата, ниту имаше инцидент. Примени се две лица со повреди од огнено оружје

Ниту имаше пукање во болницата, ниту се случи некаков инцидент, изјави директорот на Универзитетската Клиника за хируршки болести „Свет Наум Охридски“, Љубен Арсенков, пренесува sdk.mk.

Неговата реакција следеше по објавите во некои медиуми дека попладнево пред болницата, меѓу скопјани позната како Градска, се случи инцидент.

Доктор Арсенков истакна дека биле примени две лица со повреди од огнено оружје од кои едното со прострелна рана во пределот на стомакот и веднаш е внесено во операциона сала, а второто со повреди на лицето.

ФОТО | Хаос пред Градска: Ранет во вооружена престрелка, барајќи помош, со голф влета во болницата

Во врска со случајот се огласи и Министерството за внатрешни работи (МВР) од каде информираат дека двете лица се повредени околу пладне пред деловен објект во скопското село Љубош. По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодвтени поднесоци, најавија од МВР.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Кинески документарец од 2017 година фрла ново светло за потеклото на коронавирусот

Поврзани вести

Шкотската премиерка ветува нов референдум за независност доколку победи на изборите во мај

Слободен печат

Адел и Симон по разводот треба да поделат 190 милиони долари што ги стекнале во бракот

ФОТО | Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот

Слободен печат

Најмладиот член на кавадаречката библиотека има само четири години, а последна книга што ја позајмил е „101 начин да ја спасиме Земјата”

Слободен печат

Влатко Стефановски со „Тафталиџе шафл“ номиниран за престижната награда „Импала“

М.Р

Експерти за безбедност во САД со барање до ФБИ: Проверете ги сите 25.000 припадници на Националната гарда

Слободен печат

Остави Коментар