АНКЕТА НА „СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“: Сексот е се уште табу тема во Македонија

Дали сте за или против воведување на предмет „Сексуално образование во основните училишта“? Екипата на „Слободен печат“ вчера излезе меѓу граѓаните за да ги слушне нивните мислења, откако одлуката на Владата да започне пилот проект во четири училишта во Македонија, наиде на лавина реакции.

Од тоа што го забележа нашата камера, ставовите на граѓаните се поделени, на оние кои ја поддржуваат програмата, и оние кои се против.

И едните и другите ги прашавме зошто, а од нивните одговори се забележува дека сексот во Македонија се уште е табу тема.

Прочитајте и...  Завршни зборови за „Транспортер" на 2 март

Прочитај повеќе

Патничка од Милано се тестира на Инфективна клиника за коронавирус, резултати за 4 часа

Слободен печат

Коронавирусот удри по најбогатите: Најголемите бизнисмени за само еден ден загубија 120 милијарди евра

Слободен печат

Примирјето во Авганистан и понатаму се почитува, можен историски договор со талибанците

Слободен печат

Листата секојдневно се зголемува: Ова се државите во кои е потврден коронавирусот

Слободен печат

Не е некултурен, само внимателен: Нетанјаху повеќе не се ракува со поддржувачите

Слободен печат

Барние: Преговорите со Лондон почнуваат на втори март

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Косово: Ниту денешните сомнителни случаи не се заразени со коронавирус

Слободен печат

Трамп не сакаше да одговори што мисли за контроверзниот закон на Моди

Слободен печат

Демократските кандидати за претседател на САД на нова дебата во Јужна Каролина

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Слободен печат

„Блиц“: Советот на Европа го дематираше Ѓукановиќ за Законот за вероисповед

Слободен печат