АНКЕТА НА „СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“: Сексот е се уште табу тема во Македонија – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонијаСлободна ТВ

АНКЕТА НА „СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“: Сексот е се уште табу тема во Македонија

Дали сте за или против воведување на предмет „Сексуално образование во основните училишта“? Екипата на „Слободен печат“ вчера излезе меѓу граѓаните за да ги слушне нивните мислења, откако одлуката на Владата да започне пилот проект во четири училишта во Македонија, наиде на лавина реакции.

Од тоа што го забележа нашата камера, ставовите на граѓаните се поделени, на оние кои ја поддржуваат програмата, и оние кои се против.

И едните и другите ги прашавме зошто, а од нивните одговори се забележува дека сексот во Македонија се уште е табу тема.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close