Анџелина првпат ги отвори вратите од домот вреден 25 милиони долари, а сите го забележаа необичниот домашен миленик (ФОТО)

Актерката Анџелина Џоли (44) додека заедно со децата се подготвувала за лондонскат премиера на продолжението на филмот „Maleficent: Mistress of Evil“, организираше кратка обиколка на нејзината луксузна вила во Лос Анџелес.

Луксузното издание вредно 25 милиони долар располага шест спални соби, десет тоалети, приватна библиотека, голема дневна соба со кујна и трпезарија.

Фото: Профимедиа

Дворот се протега на неверојатни 21.000 метри квадратни.

Фото: Профимедиа

Покрај раскошните градини со базени, имотот располага и со фонтани, а тука е и помошната куќа во која се наоѓа фитнес просторијата и затворениот базен.

Фото: Профимедиа

Вилата е инаку стара преку 100 години.

Фото: Профимедиа

Анџелина е позната како голем заштитник на човековите права, но и правата на животните, па во склад на тоа таа ги покажа и своите домашни миленичиња.

Прочитајте и...  Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Домашното милениче на актерката…

Фото: Профимедиа

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат