Нов дидактички материјал за градинката „11 Октомври“ од Бутел – Слободен печат
ВестиСкопје

Нов дидактички материјал за градинката „11 Октомври“ од Бутел

Средствата наменети за набавка на оваа опрема се обезбедени од Буџетот на Општина Бутел

Детската градинка “11 Октомври” денес се опреми со нов дидактички материјал наменет за сите клонови на градинката, како и 140 нови креветчиња наменети за градинката во Бутел 1.

Од општина Бутел велат дека превземаат сопствена иницијатива за подобрување на стандардот на образованието, при што посебно се води грижа за децата од преучилишна возраст.

Средствата наменети за набавка на оваа опрема се обезбедени од Буџетот на Општина Бутел.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close