Нов дидактички материјал за градинката „11 Октомври“ од Бутел - Слободен печат

Нов дидактички материјал за градинката „11 Октомври“ од Бутел

Детската градинка “11 Октомври” денес се опреми со нов дидактички материјал наменет за сите клонови на градинката, како и 140 нови креветчиња наменети за градинката во Бутел 1.

Од општина Бутел велат дека превземаат сопствена иницијатива за подобрување на стандардот на образованието, при што посебно се води грижа за децата од преучилишна возраст.

Средствата наменети за набавка на оваа опрема се обезбедени од Буџетот на Општина Бутел.

Прочитајте и...  Поголемиот дел од граѓаните на Северна Ирска сакаат земјата да остане во Обединетото Кралство

Прочитај повеќе

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Слободен печат

Напуштениот брод кој повеќе од една година низ Атлантикот пловеше без екипаж „уловен“ во Ирска

Слободен печат

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Сандерс со убедливо водство кај демократите

Слободен печат

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен печат

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 3 =

Прочитај повеќе

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Слободен печат

Светската здравствена организација ја пофали Кина за мерките против коронавирусот

Слободен печат

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат