17.8 C
Скопје

Пике: Играм подобро за Барса откако ја напуштив репрезентацијата

Капитенот на Барселона, Жерар Пике, смета дека прикажува далеку подобри игри откако се повлече од репрезентацијата на Шпанија. Пике по завршувањето на СП 2018 година во Русија одлучи да не настапува за репрезентацијата и да се фокусира само на настапите во Барселона.

– Ова не се однесува само на мене, туку и на многу други играчи. Во мојот случај, очигледно е дека почнав да играм подобро за Барселона, бидејќи повеќе не играм за репрезентацијата на Шпанија. Но веќе објаснив сè. Ја напуштив репрезентацијата бидејќи мислам дека дојде вистинскиот момент – вели Пике.

Поврзани вести

Димитриевски и Рајо Ваљекано се враќаат во шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ВИДЕО: Имаат гол-разлика 32:0, кога последен пат се затресе мрежата на Италија?

Слободен печат

Барселона во сè полоша ситуација, a Лапорта најави уште неколку засилувања!?

Слободен печат

Ивановски со бронза од Кипар и нов државен рекорд – на потег се МОК и Атлетската федерација!

Слободен печат

ФОТО: Македонските репрезентативци тренираа на „Јохан Кројф“ Арената

Слободен печат

Ракометарите убедливо загубија на вториот тест со Србија

Слободен печат

Остави Коментар