Жена на годината: Прекрасниот говор на Зендаја кој ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Автентичната актерка Зендаја ја оправда оваа титула со прекрасниот говор кој го одржа после преземање на наградата.

„Жена на годината. Тоа е малку неверојатно со оглед на тоа што имам само 23 години и дека и понатаму се обидувам да разберам како да станам млада жена. Понекогаш имам чувство дека само одам, одам и одам, и сметам дека многу жени можат да ме разберат и да се пронајдат во истото“, така Зендаја го започнала говорот и додала:

„Меѓутоа, понекогаш толку даваме од себе што забораваме да запреме и да ги доживееме моментите како што е овој. Понекогаш чувствувам дека толку работам што заборавам на својот живот и како навистина да бидам присутна во ваквите моменти, кога околу себе можеш да ги видиш луѓето кои ги цениш и едноставно да бидете тука во тој момент. Тоа е токму она што ќе го направам. Ќе земам една секунда, ќе погледнам околу себе и ќе бидам во „фазонот“: По ѓаволите! Ова навистина се случува. Многу е кул!“

Profimedia

Зендаја го завршила својот говор, како што пренесува Klix, со најдобриот совет кој некој би можел да го добие:

Instagram

„Ве молам, погледнете околу вас како се е прекрасно и едноставно уживајте во тоа!“, порачала младата актерка.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат