Жена на годината: Прекрасниот говор на Зендаја кој ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Автентичната актерка Зендаја ја оправда оваа титула со прекрасниот говор кој го одржа после преземање на наградата.

„Жена на годината. Тоа е малку неверојатно со оглед на тоа што имам само 23 години и дека и понатаму се обидувам да разберам како да станам млада жена. Понекогаш имам чувство дека само одам, одам и одам, и сметам дека многу жени можат да ме разберат и да се пронајдат во истото“, така Зендаја го започнала говорот и додала:

„Меѓутоа, понекогаш толку даваме од себе што забораваме да запреме и да ги доживееме моментите како што е овој. Понекогаш чувствувам дека толку работам што заборавам на својот живот и како навистина да бидам присутна во ваквите моменти, кога околу себе можеш да ги видиш луѓето кои ги цениш и едноставно да бидете тука во тој момент. Тоа е токму она што ќе го направам. Ќе земам една секунда, ќе погледнам околу себе и ќе бидам во „фазонот“: По ѓаволите! Ова навистина се случува. Многу е кул!“

Прочитајте и...  Новата колекција на Стефанија Насеска - приказна за тоа кои сме ние, што имаме и што ќе им оставиме на генерациите
Profimedia

Зендаја го завршила својот говор, како што пренесува Klix, со најдобриот совет кој некој би можел да го добие:

Instagram

„Ве молам, погледнете околу вас како се е прекрасно и едноставно уживајте во тоа!“, порачала младата актерка.

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар