-5 C
Скопје

Затвореник пронајден мртов во својата ќелија

Педесет и двегодишен затвореник од Скопје, вчера утрото бил пронајден мртов во ќелијата во затворот во Шуто Оризари, соопшти МВР.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била константирана смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Прочитајте и...  Еден продавал, двајца купувале кокаин во Гостивар, сите приведени

Поврзани вести

Приведено лице за реметење на редот на паркингот на Клинички

Соња Христовска Угриновска

Уапсен охриѓанец во чиј клуб полицијата затекнала Русинки и Украинки „на црно“

Слободен печат

Беровец измислил дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татка си, полицијата го привела

Слободен печат

Уапсен угостител во Тетово, кој служел гости по дозволеното време

Слободен печат

Еден продавал, двајца купувале кокаин во Гостивар, сите приведени

Слободен печат

Затворен објект во Куманово заради непочитување на работното време

Слободен печат

Остави Коментар