Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали (ФОТО)

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил.

– Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки. Граѓаните заслужија правда, напиша Заев на својот Фејсбук профил по објавувањето на снимките во италијанскиот весник „Ла Верита” во кој се прикажани и се слушаат разговори на лица осомничени или обвинети во предметите „Рекет” и „Империја”.

Прочитајте и...  Украдени 110 тони шеќер од фабриката во Вировитица, полицијата ги пронајде крадците

Прочитај повеќе

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

2 comments

НЕВЕН ГНЕВЕН 09/08/2019 - 19:42 at 19:42

Не сум сигурем дека така ќе биде. Се плашам дека повеќе лица вмешани во скандалот, нема да се вратат во Македонија од одмор.

Reply
Макс 09/08/2019 - 19:46 at 19:46

На СДСМ секогаш му се случуба истато,откако ќе дојдат на власт не знаат што да прават со неа.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција