За да бидете во тренд набавете си некои од овие ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ

Денес е меѓународниот ден на очилата за сонце кој ширум светот се обележува со акции кои ја потенцираат важноста на носењето очила за сонце.

За да бидете во тренд и да видите кои очила се носат оваа сезона, доволно е да ѕирнете на Инстаграм и ќе видите дека ова лето голем хит се очилата со дебели рамки и необични бои.

Се носат модели со чудни облици, од коцкести, хексагонални до срцевидни.

Ретромоделите се уште во тренд, но оваа година стаклата им се со невообичаени бои.

Прочитајте и...  СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Одберете име за вашето бебе според хороскопскиот знак

Слободен печат

Меган Маркл верува дека кралското семејство ковало завера против неа?

Слободен печат

Дневен хороскоп за 26 мај: Желбата за поактивен живот ќе направи да донесете некои избрзани одлуки

Слободен печат

Виц на денот – Светлана

Слободен печат

Па, не ти требаат хеланки, гледаме се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат.

Нема сепаре и скапо шампанско: Анастасија Ражнатовиќ го прослави роденденот скромно во домашна атмосфера! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Георгина на Кристијано влезе во базен и заборави да го облече долниот дел од бикинито? (ФОТО)

Васко Спасоски

Старлетата малку претера: За вакви бикини треба храброст и некако не е за помлади од 18 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детето кое најмногу ве лути, личи на вас! Изненадени?

Васко Спасоски

Зошто треба да каснете овошје пред да одите во супермаркет?

Слободен печат