Вучиќ откри кога ќе се заврши со работата на автопатот кон Северна Македонија – Слободен печат
ВестиМакедонија

Вучиќ откри кога ќе се заврши со работата на автопатот кон Северна Македонија

Вучиќ додаде дека за еден месец комплетно ќе биде отворена и источната делница на автопатот од Коридорот 10 кон Бугарија

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска при обиколка на градежните работи на мостот на реките Сава и Колубара кај Обреновац, говорејќи за повеќе градежни активности во Србија најави дека во средината на мај ќе заврши градбата на автопатот кон Северна Македонија, јави дописникот на МИА.

– До средината на мај ќе завршат работите во Грделичка клисура, со што, конечно ќе биде завршен јужниот крак на Коридорот 10 кон Македонија, а за месец дена ќе биде отворен и автопатот меѓу Обреновац и Чачак – изјави Вучиќ.

Тој додаде дека за еден месец комплетно ќе биде отворена и источната делница на автопатот од Коридорот 10 кон Бугарија, што во целина ќе ја измени сликата на Србија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close