Вооружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Во полициска станица денеска во 17.47 часот О.И. пријавил дека на ул. „Христијан Тодоровски Карпош”, кај новиот дел после надвозникот од десна страна, од две патнички моторни возила вомнегов правец било пукано со автоматско оруѓје.Во инцидентот нема повредени.

Од МВР за МИА информираат дека О.И. посочил дека препознал дела од напаѓачите.

Инаку, било пукано од „фолксваген пајтон” сива боја и „ауди 4″ црна боја, од страна на неколку лица.

МВР работи на расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Оливер Спасовски е негативен на тестот за ковид-19, но останува во домашна изолација

Прочитај повеќе

Николовски: Со сопругата сме негативни на ковид-19, давам огромна поддршка за партиските другари

Слободен печат

Кражбите во гостиварскиот регион намалени за половина

Слободен печат

Трамп им се обрати на гувернерите: Или ќе доминирате или ќе изгледате како кретени

Слободен печат

Се зголемува бројот на изолирани и на заразени функционери

Слободен печат

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од ЕУ, Србија и Северна Македонија

Слободен печат

Починато лице пронајдено во камп за бездомници

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во скопска болница донесено лице во неконтактибилна состојба со пет убодни рани во стомакот

Слободен печат

Пукање пред пекара од паркирано возило во Прилеп

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка на патот за гробиштата Раштани кај Велес

Слободен печат

Дачиќ и амбасадорот на САД разочарани од Приштина со водедувањето на новите реципрочни мерки

МИА Агенција

Филипче: Задолжително носење маски заради асимптоматските носители на вирусот

Слободен печат

Филипче: За Задушница, ќе носиме мерки до крајот на неделава

Мирослава Бурнс