-2 C
Скопје

Tag : вооружен инцидент

Вести Свет

Вооружен маж влегол во резиденцијата на Трудо во Отава

Слободен печат
Канадската полиција уапси вооружен човек кој влегол на територијата на дворот каде што во Отава се наоѓа домот на премиерот Џастин Трудо и генералниот гувернер...
Слајдер Хроника

Вооружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Слободен печат
Во полициска станица денеска во 17.47 часот О.И. пријавил дека на ул. „Христијан Тодоровски Карпош”, кај новиот дел после надвозникот од десна страна, од две...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Во вооружен инцидент во Њу Орлеанс повредени 11 луѓе, напаѓачот се уште е во бегство

Слободен печат
Непознато лице синоќа отворило оган во улицата Канал во познатиот Француски кварт во Њу Орлеанс, при што се повредени 11 луѓе. По инцидентот десет луѓе...