6 C
Скопје

ВО ЖИВО: Марш за женски права „Држава што не постапува е држава што силува“

По повод Меѓународниот ден на жената, денеска со почеток во 15.00 часот, од пред Министерство за внатрешни работи започна петтиот Марш за женски права под слоганот „Држава што не постапува е држава што силува“.

Прочитајте и...  Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Поврзани вести

Псаки: Администрацијата на Бајден засилено спроведува активности за спречување на оруженото насилство

Слободен печат

Бремените жени во Велика Британија ги советуваат да се вакцинираат со вакцините на „Фајзер“ или „Модерна“

Слободен печат

Земјотрес од 4.2 степени регистриран во Јадранско море

Слободен печат

Ивановска: Генералниот секретаријат и за нас набави клими, но имаше дузина барања за тоа

Слободен печат

Советодавниот одбор на ЦДЦ на 23 април ќе одлучува дали да ја продолжи паузата за вакцината на „Џонсон и Џонсон“

Слободен печат

Тасева: Владата требаше да го разреши Рашковски, а не да чека да си поднесе оставка

Слободен печат

Остави Коментар