2 C
Скопје

ВО ЖИВО: Изјави на Шекеринска и Галовеј пред МО

Пред Министерството за одбрана, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на Обединетото Кралство Рејчел Галовеј, даваат изјави посветени на одбранбената соработка помеѓу двете земји.

Прочитајте и...  Следниот месец во Албанија ќе пристигнат над 40.000 дози вакцини од „Фајзер"

Поврзани вести

Поранешната портпаролка на Белата куќа, Сандерс планира да се кандидира за гувернерка на Арканзас

Слободен печат

Поради ургентната состојба со новите варијанти на ковид-19: Делфреси се залага за повторно затворање на Франција

МИА Агенција

САД: Бројот на заразени со коронавирус надмина 25 милиони луѓе

Слободен печат

Анкета на „Харис интерактив”: Ле Пен би имала тесна предност пред Макрон во првиот круг од претседателските избори

МИА Агенција

Продолжи изградбата на „Северен поток 2“

Слободен печат

Без вода дел од скопската населба Кисела Вода

Слободен печат

Остави Коментар