1 C
Скопје

Во Кичево извршена обљуба врз малолетничка

Во полициската станица Кичево вчера била пријавена обљуба врз 13-годишна малолетничка.

– Според пријавата, на 20 јули 2020 година, во периодот од 14:30 до 15 часот, А.Ц. 22-годишен од Кичево извршил обљуба врз 13-годишна малолетничка, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Поврзани вести

Приведен 46-годишен маж од Прилеп поради обљуба на малолетничка

Слободен печат

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Слободен печат

Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Слободен печат

Акциска контрола на полицијата во Кавадарци и Неготино, изречени 93 мерки

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Остави Коментар