Во Израел задолжително носење заштитни маски на јавен простор

Сите израелски граѓани мора да носат заштитни маски кога се на јавен простор, како задолжителна мерка за заштита од новиот коронавирус, изјави денеска израелскиот премиер Бенјамин Нетенијаху.

Нетенијау ги повика Израелците да ги поминат претстојните верски празници, вклучувајќи го и еврејскиот празник Пасха, со семејството.

Во Израел, според Министерството за здравство, потврдени се повеќе од 6.000 случаи на заразени од Ковид-19 и 25 смртни случаи од инфекцијата.

Прочитајте и...  Двајца лекари од Ургентен центар се расправале на висок тон за пациент, отворена е дисциплинска постапка

Прочитај повеќе

Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ од Париз: Мислам дека конечно паднаа сите маски!

Слободен печат

Во светот денеска рекорден број новозаразени: СЗО признава дека не може да се искорени вирусот

Слободен печат

Царовска: ВМРО-ДПМНЕ нуди изолација и враќање назад

Слободен печат

Стефановиќ: Брутални сцени на насилство, полицијата мора да реагира

МИА Агенција

Николоски: Мојот против кандидат е „капо ди тути капи“ на сите криминалци во оваа држава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Ако делите барем дел од ентузијазмот, вербата и желбата што јас вечерва ја чувствувам, ние сме победници

Слободен печат

Заев: После поразот Мицкоски нема да биде лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Мицкоски: Да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Слободен печат

Хаос на протестите во Белград, демонстрантите се обидуваат да влезат во Парламентот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јанушев: За три години СДСМ видовме многу зло, уништивање на нашата држава, затоа им порачуваме ќе одговараат за сите злодела

Слободен печат

Николовски: Со таков преварант имаме работа на којшто на 15 јули треба да му ставиме крај

Слободен печат