Во гимнастиката е најдобра, а и модата ѝ оди од рака (ФОТО)

Гимнастичарката Симон Билс повторно влезе во историјата кога се закити со 24-от светски медал и стана првата гимнастичарка со најмногу медали во светот.

View this post on Instagram

2019 US Classics

A post shared by Simone Biles (@simonebiles) on

Таа во своите перформанси е секогаш беспрекорна, а со стилот ретко прави грешки.

View this post on Instagram

vintage lovin’

A post shared by Simone Biles (@simonebiles) on

View this post on Instagram

Houston Sports Awards

A post shared by Simone Biles (@simonebiles) on

Покрај тоа што ја владее модата во приватниот живот, воодушевуваат и нејзините костими за време на натпреварите, кои прекрасно ѝ прилегаат.

Дали и вам ви се допаѓа стилот на оваа талентирана девојка?

Прочитајте и...  Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат