2 C
Скопје

Во Битола падна седумката на Лото, некој стана милионер

Во вечерашното извлекување на Лото се падна највредната добивка – седумката.

Среќникот ќе добие 31 милион денари, или околу 500.000 евра.

Ливчето е уплатено во Алек Табак Битола 1 – Битола.

Следното коло, се ресетира сумата и играчите ќе се борат за 7 милиони денари.

Прочитајте и...  ЕУ загрижена поради однесувањето на Русија кон невладините организации

Поврзани вести

Во Британија вакцинирани повеќе од 6,3 милиони луѓе

Слободен печат

Португалија: Де Соуса победи и го освои вториот мандат на претседателските избори

Слободен печат

Во Индија најавено тестирање со вакцината на „Модерна”

Слободен печат

Поранешната портпаролка на Белата куќа, Сандерс планира да се кандидира за гувернерка на Арканзас

Слободен печат

Поради ургентната состојба со новите варијанти на ковид-19: Делфреси се залага за повторно затворање на Франција

МИА Агенција

САД: Бројот на заразени со коронавирус надмина 25 милиони луѓе

Слободен печат

Остави Коментар