ВИДЕО | Масакр во Мексико, 18 мртви во мафијашка пресметка

Вкупно 18 лица, вклучително и четворица напаѓачи, се убиени за време на насилната акција изведена од страна на членови на нарко картелот во Рејноса, пренесуваат мексиканските медиуми.

Две жени биле спасени откако полицијата ги пронашла во багажникот на автомобил.

Членови на наркокартелот убија 14 и ранија три лица на три локации во мексиканскиот град Рејноса, пред да се судрат со полицијата, пренесува мексиканскиот Нотисиас.

Видео на денот