15 C
Скопје

ВИДЕО I Епинал: Едно лице двапати се прободе со нож на влез во полициска станица

Едно лице на возраст од околу трисетина години, намерно се прободе со нож со „две убодни рани во стомакот” во влезната сала на полициската станица во Епинал на истокот од Франција, јави дописникот на МИА.

ВИДЕО I Кој е напаѓачот од Рамбује кој уби невооружена полицајка: Единиците за антитероризам се во акција

Како што соопшти обвинителството, лицето е родено во Епинал во 1989 година и живееше во градот, па таму е и хоспитализиран.

Спречени можни атентати во Брест и Епинал

Според првичните елементи на истрагата, тој се претставил во полициската станица нешто пред 8 часот, тврдејќи дека бил сведок на убиство, објасни судијата. Одеднаш, на влезот, човекот, без да каже збор, го зеде ножот и си зададе „прилично брзо” две убодни рани во стомакот, според внатрешното видео на полициската станица, прецизира јавниот обвинител Никола Хајц. Присутните полициски службеници реагираа многу брзо. Тие интервенираа за да го разоружаат човекот и да му овозможат помош од службите за итни случаи, додаде тој.

Обвинителот рече дека тој отворил истрага особено за „поседување оружје од категорија Д”, во овој случај нож. Истрагата и е доверени на полициската станица во Епинал, додаде тој. Истрагата се однесува особено на личноста на овој човек „познат по различни мали криминални дела”, додаде Николас Хајц, нагласувајќи дека засега нема објаснување за овој чин на „доброволно осакатување”. Овој инцидент се случил десетина дена по атентатот, на 23 април, во влезната сала на полициската станица во Рамбује, Кде што живото го загуби полициската службеничка кај Стефани Монферме.

Поврзани вести

Нова скандалозна порно-група со слики и видеа: На Телеграм се појави „Перверзии на Балканот“

Слободен печат

Лајчак: Несомнено за Косово, успех во дијалогот значи да се стане земја кандидат за ЕУ

Слободен печат

Германија, Шпанија и Франција заедно ќе развијат нов борбен авион

Слободен печат

Регионален ковид-19 пресек: Мал пад на бројот на нови инфекции

Слободен печат

Бугарски брачен пар заврши зад решетки во Германија: Продавале новороденчиња во Грција

Слободен печат

Маск: Старлник услугата ја нарачаа половина милион луѓе

Слободен печат

Остави Коментар