ВИДЕО| Џафери: Да ја надминеме пандемијата и да тргнеме кон ЕУ во 2021

Џафери посака во новата година надминување на пандемиската состојба и остварување на стратешката цел – членство во Европската Унија.

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, упати видео честитка до граѓаните на земјава за новата 2021 година, посакувајќи им сѐ најдобро на индивидуален и фамилијарен план.

Џафери посака во новата година надминување на пандемиската состојба и остварување на стратешката цел – членство во Европската Унија.

Прочитајте и...  Поставен е 60 метарскиот цевковод, се очекува нормализирање на водоснабдувањето во Тетово

Поврзани вести

ООН: Во Мјанмар денес беа убиени 38 лица и тоа е „најсмртоносниот“ ден од пучот

Илинка Иљоска

Снимка со дрон ги покажува сите последици од разорниот земјотрес во Грција

Илинка Иљоска

Средба на руски Сухој и два американски бомбардера над Балтикот

Слободен печат

Критички извештај на Стејт департментот: Организираниот криминал во Албанија пере пари и придонесува во корпцијата

Слободен печат

Спутник V стана „јаболко на раздорот“ во словачката влада

Слободен печат

Интерпол: Во Кина и Јужна Африка запленети стотици лажни вакцини против ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар