ВИДЕО | Чиста љубов: Бебенце му пријде на златен ретривер и силно го гушна

Прегратка на бебе и ретривер / Фото: Скриншот, Твитер

Иако се поголеми кучиња, ретриверите имаат прилично нежен темперамент и не знаат за агресија. Токму тоа ги прави совршени миленици за семејства во кои има мали деца.

Социјалните мрежи се преплавени со снимки на кои се прикажани дружби меѓу ретривери и мали деца. Таква е и оваа снимка, објавена на социјалната мрежа Твитер, на која мало бебе му приоѓа на својот домашен миленик и силно го гушнува.

Како што може да се воочи, кучето од расата златен ретривер е апсолутно мирно и воопшто не му пречи детската прегратка.

„Понекогаш, сѐ што ти треба е прегратка“, стои во описот на снимката која има повеќе од пет милиони прегледи.

ВИДЕО | Ретривер „ветил“ дека ќе биде добар на прошетката: За секунда заборави сè

Видео на денот