ВИДЕО | Бизарна ситуација во Флорида: Затекната поранешна затвореничка во базен кај соседот, криела дрога во вагината

Жена во базен / фото: Принтскрин, Јутјуб

Жената која ја затекнаа во базен кај соседот, Хедер Кенеди (42) и која одбиваше да излезе од вода, дури и по доаѓањето на полицијата, е обвинета за голем број прекршоци, вклучително и поседување дрога.

Кога 69-годишниот сопственик на куќа во Флорида, Џејмс Кларк, се вратил дома од медицински преглед и пронашол жена во својот базен, па го направил она што би го направил секој нормален човек и повикал полиција.

Кога пристигнала полицијата, нашла извесна Хедер Кенеди, која се уште плива во базенот. Најпрво, таа одбивала да излезе од водата.

Таа, исто така, одбила да и го каже името на полицијата или да објасни зошто била таму, според полицискиот извештај.

Таа била непријателски настроена спрема органите на прогонот и „барала од органите на прогонот да ја остават на мира“.

Хедер на крајот се согласила да излезе од базенот, но потоа се спротивставила на полицајците додека се обидувале да и стават лисици.

Иако таа се уште одбивала да го каже своето име, полицајците во затворот во округот Шарлот успеаја да ја идентификуваат г -ѓа Кенеди од претходните снимки.

Појавувајќи се на суд минатиот месец, г -ѓа Кенеди се изјасни за виновна по обвиненијата за неовластен пристап и отпор при апсење. Додека ја привеле Хедер, полицајците откриле цевка за пушење и дрога, која таа ја „скрила“ во вагината за да ја чува.

Како резултат на тоа, г -ѓа Кенеди се уште е во затворот во округот Шарлот во Пунта Горда.

На почетокот на оваа година, Кенеди беше осудена за две кривични дела поседување дрога.

Видео на денот