9.2 C
Скопје

Вицепремиерот Груби во посета на фабриката „Бако Нутс”

 Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, придружуван од претставник на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Абдулселам Селами, денеска, ќе ја посети фабриката Бако Нутс.

Како што соопштија од кабинетот на Груби, фабриката „Бако Нутс” лоцирана во индустриската зона „Качанички пат ” е корисник на средства од фондот ИПАРД.

Прочитајте и...  „Би можеле да дојдеме таму среде ноќ, одеднаш“: Ердоган најави анти-терористичка акција во северен Ирак

Поврзани вести

На протестите во Москва повредени најмалку 42 полицајци

Слободен печат

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Албанија: Во последните три години над 60 странски државјани, меѓу нив и дипломати, прогласени за „персони нон грата”

Слободен печат

Над илјада лица уапсени на протестите во Москва

Слободен печат

Германија ќе го укине „мигрантско потекло“?

Петер Хиле/Дојче Веле

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

Слободен печат

Остави Коментар