25.8 C
Скопје

Велешанка физички нападната од нејзиниот невенчан сопруг

К.П. (25) од Велес вчера во 19.50 часот во СВР Велес пријавила дека, на 29 ноември околу 18.30 часот во нивната семејна куќа физички била нападната од најзиниот невенчан сопруг 42-годишниот Д.А., при што и биле нанесени видливи телесни повреди.

Како што информира портпаролот Верољуб Додевски, по целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани вести

Автомобил удрил во велосипедистка во Охрид, со тешки повреди пренесена во болница

Слободен печат

Автомобил паднал на железничка пруга во Градско, повредени пет лица

Слободен печат

Затвореник од Старо Нагоричане пронајден мртов во затворот „Кшање”

Слободен печат

МВР: Казнети 627 возачи, најмногу во Штип и Охрид

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

Македонски државјанин уапсен во Драч со рекордни 300 килограми кокаин

Слободен печат

Остави Коментар