Веќе не изгледа вака: Пинк драстично го смени имиџот! (ФОТО) - Слободен печат

Веќе не изгледа вака: Пинк драстично го смени имиџот! (ФОТО)

Славната пејачка ги изненади своите фанови со промената, кога пред неколку дена го сподели својот нов изглед на Инстаграм.

На фотографијата, која ја лајкуваа скоро 900.000 корисници, се гледа како Пинк во своите раце држи прамени од нејзината коса.

„Се збогувам“ – напиша пејачката под фотографијата.

View this post on Instagram

Letting Go

A post shared by P!NK (@pink) on

Пинк се реши за драстичната промена на имиџот три месеци откако нејзината осумгодишна ќерка, имитирајќи ја, ја избричи едната страна од својата глава.

Во септември, сопругот на Пинк сподели фотографија на Инстаграм од нивната ќерка Вилоу, додека ја бричат нејзината коса.

„Ја обожавам мојата панк рок ќерка. Запомнете сите, вејте го сопственото знаме. Не постои кутија во која можат да ве стават. Најдобро е да бидете свои. Прифатете го тоа и сакајте го. Ако некому тоа му претставува проблем, кажете му (учтиво) да не ве оптоварува со тоа.“

Пинк го привлече вниманието на медиумите во 2017 година со својот говор за имиџот на телото (body image). Таа тогаш сподели приказна за својата ќерка Вилоу.

„Јас сум најгрдото девојче кое го познавам“ и „изгледам како момче со долга коса“, ѝ рекла Вилоу.

„Ти си прекрасна. Кога луѓето се потсмеваат со мене велат дека изгледам како момче или дека сум премногу мажествена или дека сум премногу директна. Дали ме гледаш мене да ја пуштам својата коса? Дали ме гледаш мене да го менувам своето тело? Дали ме гледаш мене како распродавам арени низ целиот свет?“, ѝ одговорила на тоа Пинк.

„Девојченце, ние не се менуваме” – продолжила Пинк, споменувајќи ги имињата на уметници како Дејвид Боуви, Фреди Меркјури, Џенис Џоплин, Џорџ Мајкл и Елтон Џон. „Ние им помагаме на луѓето да се менуваат, за да можат и тие да видат различни видови на убавина.”

На почетокот на годинава, Пинк ја обои косата на Вилоу сина, откако слушнала за негативните коментари кои Џесика Симпсон ги доби околу одлуката да ѝ дозволи на својата седумгодишна ќерка да ги обои краевите на својата коса пурпурни.

Таа сподели слика на Инстаграм од резултатот на боењето два дена по Симпсон, пишувајќи:

„Слушнав дека некои луѓе биле разочарани што Џесика Симпсон ѝ дозволила на својата седумгодишна ќерка да ја обои косата. Затоа решивме да ви покажеме што направивме ние вчера“.

View this post on Instagram

That is how you do a red carpet

A post shared by P!NK (@pink) on

 

 

Прочитај повеќе

Дали машките бебиња навистина плачат со пониски тонови, а женските со повисоки?

Слободен печат

Урнебесната роденденска честитка за Бети Вајт од Рајан Рејнолдс и Сандра Булок! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еминем изненади со нов албум! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маж од Уганда мета на критики и потсмев: Се венчал со маж мислејќи дека е жена! (ФОТО)

Слободен печат

Вака се сака поранешната сопруга: Мустафа Сандал на Емина Јаховиќ за роденден и подарил часовник од ….. евра!

Слободен печат

Поради оваа ПРЕУБАВА девојка уште утре ќе започнете да учите ерменски песни (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

five + two =

Прочитај повеќе

Канадски весник најави „топол“ пречек за кралскиот пар: Хари и Меган и зошто кралското семејство не може да живее во Канада

Слободен печат

Базен, секси бикини и поза од која „боли“ глава: Пејачката Теа Трајковска не се плаши од зимата! (ФОТО)

Слободен печат

Зошто Финска е идеална за живот: 11 работи што ги прават Финците најсреќен народ на светот!

Слободен печат

Актерката Нина Деан е бремена: Пресреќна сум, никогаш не ми било вака! (ФОТО)

Слободен печат

Направила вообичаена операција за подмладување, а потоа се тргнало наопаку: Позната водителка за малку ќе го загубела видот и јавно зборуваше за тоа

Слободен печат

Ниту дебелиот џемпер не успеа да ги сокрие накострешените гради на Џенифер Лопез (ФОТО)

Слободен печат