Вејд: Кога ќе се пензионирам, мора да одам на психијатар - Слободен печат

Вејд: Кога ќе се пензионирам, мора да одам на психијатар

Двејн Вејн најави дека ова му е последна сезона во кариерата и од одење во пензија го делат последните три натпревари, под услов Мајами хит да не се пласира во плејофот. Моментно Мајами се наоѓа на деветтата позиција во Источната конферецнија, а пред нив е Детроит, кој има само една победа повеќе.

Вејд во последната сезона од кариерата има просек од 14 поени по натпревар и најави дека во првите пензионерски денови ќе побара помош од психијатар.
– Сериозен сум, мора да одам на терапија. Тоа ќе биде голема промена за мене, 16 сезони во НБА и одеднаш нема да имам никакви обврски. Веќе и кажав на сопругата: „Ќе ми треба терапија и мора да работиме на тоа“. Отсекогаш сум бил против тоа некој кој не ме познава да ми зборува како да живеам или да ми дава насоки во животот. Но потребен ми е некој со кого ќе разговарам за сите тие работи – вели Вејд.

Двејн Вејд во НБА лигата влезе во 2003 година и речиси цела кариера ја мина во Мајами хит, освен сезоната 2016-17 кога играше за Чикаго булс, но наредната сезона повторно се врати во Мајами.
Трипати ја освојуваше титулата во НБА (2006, 2012, 2013).

Прочитај повеќе

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

four × five =

Прочитај повеќе

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат

Словенците ги задржаа шансите за полуфинале по победата над Португалија

Слободен печат

Баерн си најде десен бек во Мадрид

Слободен печат