4 C
Скопје

Ванеса Брајант прозборе за животот без Коби: Во еден момент се смеете, а во друг не ви се живее

На 26. јануари ќе биде годишнина од смртта на легендарниот Коби Брајант и нивната ќерка Џиана кои загинаа во хеликоптерска несреќа во близина на Лос Анџелес, а во која загинаа уште седум лица.

Ванеса Брајант која повремено на својот Инстаграм профил објавува како се грижи за трите ќерки, никогаш досега отворено не зборувала за својата болка.


„Искрено тагата е побркана групана емоции. Еден ден се смеете, а следниот ден не ви се живее. Сакам да кажан нешто за сите луѓе кои се борат со тагата и со големата загуба. Пронајдете си причина да живеете. Знам дека е тешко. Јас ги гледам своите ќерки и се обидувам да поминам низ тие чувства поради нив. Смртта е гарантирана, но живеењето на остатокот од својот живот – не е. Пронајдете си своја причина“, напиша Ванеса Брајант.

Прочитајте и...  Македонските кошаркари напредуваа за една позиција на ФИБА ранкинг

Поврзани вести

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат

ВИДЕО: „Старата дама“ ја продолжи шампионската трка со миланските ривали!

Слободен печат

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат

Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Слободен печат

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон!

Слободен печат

Остави Коментар