Ужас во Сараево: Ја убил сопругата со нож и чекан

Медиумите во БиХ јавуваат за апсење на маж во сараевската населба Подхрастови под сомнение за убиство на сопругата. Порталот klix.ba неофицијално дознава дека жртвата била усмртена со нож и чекан.

Убиството било пријавено во сараевската полиција околу 10.50 часот, по што кон местото на настанот се упатиле неколку полициски тимови, итна помош и форензичари.

– Убиена е жена. а лицето кое е осомничено дека го извршило кривичното дело е уапсено, потврди портпаролот на Министерството за внатрешни работи на Кантонот Сараево, Мирза Хаџиабдиќ за klix.ba.

Прочитајте и...  (ВО ЖИВО) Прием на руските вакцини на скопскиот аеродром

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар