19.8 C
Скопје

Уапсени илегалци кај „Блато“

Албанските државјани Е.М.(20) и Ш.М.(56) се уапсени во близина на граничниот премин „Блато“ при обид илегално од Република Македонија да влезат во родната Република Албанија.

Како што соопшти МВР, тие биле приведени вчера околу 12:40 часот кај место викано „Кривска крстосница“. Двајцата биле предадени на инспектор при Регионалниот центар за гранични работи Запад за понатамошна постапка.

Поврзани вести

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Спречен пожар во казиното во „Мериот“

Слободен печат

Возило со кочански таблички излетало од патот кај мостот на Бабуна, повреден е возачот

МИА Агенција

Казнети 348 возачи за брзо возење, најмногу во Тетовско

Слободен печат

Ранет скопјанец донесен во Градска

Слободен печат

На „Ќафасан“ кај скопјанец откриени над 17.000 евра

Слободен печат

Остави Коментар