3.4 C
Скопје

Уапсени двајца тетовчани кои поседувале марихуана

На 14.09.2019 во 21.05 часот полициски службеници од СВР Тетово,  на ул.„29 Ноември“ во Тетово ги лишиле од слобода С.С.(31) и Е.Б.(28), двајцата од с.Боговиње, тетовско, поради тоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Поврзани вести

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Приведен крадец од Штипско: За два месеца извршил 22 кражби од кои 11 сам

Слободен печат

Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Слободен печат

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

Остави Коментар