15 C
Скопје

Tag : тетовчани

Хроника

Кривични пријави против двајца тетовци кои со нож и пиштол ги решавале недоразбирањата

Слободен печат
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.М.(40) и Љ.В.(47), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „загрозување на сигурноста со...
Хроника

Уапсени двајца тетовчани кои поседувале марихуана

Слободен печат
На 14.09.2019 во 21.05 часот полициски службеници од СВР Тетово,  на ул.„29 Ноември“ во Тетово ги лишиле од слобода С.С.(31) и Е.Б.(28), двајцата од с.Боговиње,...