Три пациенти заразени со коронавирус синоќа починаа во велешката болница

Вчера вечерта починаа уште тројца пациенти заразени со коронавирус на инфективното одделение во Велешката болница, пренесува СДК.

Двајца од пациентите се од Градско, мажи на 65 годишна возраст и на 79 години, а еден од починатите е 89-годишен маж од Велес.

Уште еден велешанец ја загуби битката со коронавирусот

Во претходните 24 часа починаа уште тројца пациенти во велешката болница, како последица од компликации настанати од заразата со ковид-19.

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски на вчерашната прес-конференција информираше дека во Општина Велес од вчера има еден болен од јавната администрација кој се наоѓа во велешката болница, еден има симптоми и чека резултати од тест, а еден е во изолација.

Прочитајте и...  Димитров: Билатералните прашања да се решаваат без истите да бидат пречка на патот кон ЕУ

Поврзани вести

Трамп: Испораката на вакцините против коронавирусот почнува следната недела

Слободен печат

Мицкоски најави: ВМРО-ДПМНЕ ќе достави предлог за доверба на Владата во Собранието

Слободен печат

Меркел: Граѓаните да бидат трпеливи, се гледа светлината на крајот на тунелот

Слободен печат

Експерт на СЗО: Животот на кој што бевме навикнати пред пандемијата е реален повторно

Слободен печат

ВИДЕО | Путин: Избегната е еколошка катастрофа, но се уште е рано за опуштање

Слободен печат

Племињата креваат глас: Вратете ни ја земјата!

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian