Трета среќа: СКАРЛЕТ ЈОХАНСОН пак ќе се мажи (ФОТО)

Официјално е потврдено дека Скарлет Јохансон се свршила со Колин Јост. Марсел Парисеу, претставникот за медиумите на Скарлет Јохансон ја потврди веста за свршувачката.

Ова за Јохансон ќе биде трет брак, а за актерот и сценарист Јост, прв.

View this post on Instagram

SCARLETT Johansson and comedian Colin Jost @Colin’s ost are engaged after two years of dating. The Avengers actress’ publicist Marcel Pariseau confirmed that the couple are getting married – but no date has been set for the wedding . Scarlett, 34, who plays the Black Widow in the Marvel universe, was previously married to actor Ryan Reynolds and journalist Romain Dauriac. She shares a four-year-old daughter called Rose with Romain. This will be the first marriage for 36-year-old Jost, who is the co-anchor of SNL’s Weekend Update. The couple were first linked in May 2017 when they were seen kissing at an SNL after-party. #scarlettjohansson #actors #celebrity #moviestar #ecranmagazine #hollywood #cannesfilmfestival #Cannes2019 #engaged

A post shared by ECRAN MAGAZINE (@ecranmagazine) on

Скарлет претходно била во брак со францускиот новинар Роман Дуриак, со кого има двегодишна ќерка, а потоа со глумецот Рајан Рејнолдс.

Со Јост е во врска помалку од две години, а неодамна заедно се појавиле на премиерата на филмот „Авенџерс: Ендгејм“.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат