-2 C
Скопје

Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на инаугурацијата на Бајден

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на инаугурација на Џо Бајден на 20 јануари, објавија организаторите на настанот.

Во специјалната емисија, што ќе трае 90 минути и ќе се вика „Ја славиме Америка”, ќе учествуваат и други познати личности во САД, како Џон Бон Џови, Деми Ловато, Џастин Тимберлејк и Ент Клемонс.

Бајден и потпретседателката Камала Харис ќе положат свечена заклетва на 20 јануари и ќе одржат воведен говор на церемонијата.

Програмата ќе се емитува на „Си-Би-Ес“, „Еј-Би-Си“, „Си-Ен-Ен“, „Ен-Би-Си“, МСНБЦ и ќе се емитува на Јутјуб, на Фејсбук, на Твитер и некои други онлајн платформи.

Прочитајте и...  ВИДЕО: „Тик Ток“ лудилото продолжува, „фраер“ со Ауди се пофали како „дрифта“ на Водно

Поврзани вести

ВИДЕО: И покрај строгите епидемиолошки мерки со црковни ѕвона и пред илјадници луѓе, Вучиќ го откри споменикот на Стефан Немања во Белград

Слободен печат

Трајанов: Попишувачите да бидат вакцинирани

Слободен печат

Заев најави изборен српски јазик во училиштата, Ковачев посакува бугарски со иронична честитка

Слободен печат

Недолични фотографии повторно кружат на интернет: „Јавна соба“ стана јавен срам

Како успеа Израел да обезбеди повеќе вакцини отколку што е потребно?

И.И.

Со години боледуваше од Кронова болест, почина пејачот Игор Пармаковски

Слободен печат

Остави Коментар