Техеран: Одлуката на Бахреин е големо предавство на исламот и Палестинците

Договорот меѓу Израел и Бахреин е големо предавство на исламот и Палестинците, напиша на Твитер специјалниот советник за меѓународни односи на претседателот на иранскиот Парламент Хосеин Амир-Абдолахијан, реагирајќи на договорот меѓу двете земји за воспоставување дипломатски односи.

– Несовесните лидери во Обединетите Арапски Емирати, не смеат на Бахреин да му трасираат патот до ционистичките шеми. Тие треба да извлечат поуки од историјата. Утре е доцна, напиша на Твитер Амир-Абдолахијан, кој е и поранешен заменик министер за надворешни работи на Иран.

Бахреин денеска ги нормализира односите со Израел, како дел од пошироката дипломатска кампања на американскиот претседател Доналд Трамп и неговата администрација за целосно интегрирање на еврејската држава во Блискиот исток.

Уште една победа за Трамп: Бахреин ќе ги нормализира односите со Израел

Прочитајте и...  ЕУ почна прелиминарни разговори за руската вакцина „Спутник V"

Поврзани вести

Лисица ги изненади скопјани 

Илинка Иљоска

Затвореник измачувал и убил педофил, сакал и да го изеде. Пред судијата рекол дека убаво си поминал

И.И.

Лисиче и Аеродом се гасна комора, се жалат граѓаните на социјалните мрежи

Илинка Иљоска

Расфрлени кондоми и 80 луѓе без маски: Полицајци упаднаа на забава во Њујорк, сфатија дека прекинале оргии

Слободен печат

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Остави Коментар