Tag : злоба

Забава Магазин Магазин слајдер

Осум знаци кои укажуваат дека луѓето си ја „продале“ душата!

Слободен Печат
Сигурно сите барем еднаш сте ја слушнале фразата „Тој/таа нема душа“. Се верува дека некои луѓе својата душа ја продале на ѓаволот. Покрај тоа, личноста...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неверојатниот живот на злобната заводничка од теленовелата „Руби“: Го победила ракот на дојка, а на 39 години станала баба! (ФОТО)

Слободен печат
Заносната бринета со продорни зелени очи го напушти светот на сапунските опери за да и се посвети на филмската кариера… Сите ја памтите Барбара Мори,...
Колумни

Суетата, злобата и потценувањето се предворје на садистичкиот режим

Џабир Дерала
Денеска сакав да пишувам нешто што е поблиску до моите ангажмани во ЦИВИЛ како мониторинг организација, но ќе го одложам тоа за подоцна. Сакам да...