24 C
Скопје

Tag : зибери

Вести Македонија Слајдер

Зибери: Апсурдно е некои членови на семејства да поседуваат државјанство, а други со години да не можат да го остварат тоа право

Слободен печат
Дел од лицата родени во Република Македонија пред прогласување на независност на државата во 1991 година се уште не го решиле проблемот со државјанскиот статус,...
Вести Македонија

Зибери: Со новите мерки, кон крајот на април ќе имаме подобра епидемиолошка слика

Слободен печат
„Со денешните воведени мерки не губиме ништо, само ќе придобиеме, затоа што сега имаме огромен број на новозаразени и ова само може да дојде до...
Вести Македонија

Зибери: На двајца затвореници од Диво Насеље им следува слободен викенд

Слободен печат
Двајца осудени од кумановската група која беше дел од настаните во Диво Насеље исполнуваат законски услови за користење слободен викенд, констатирал Народниот правобранител, Насер Зибери,...
Вести Македонија Слајдер

Зибери: Изборот за Народен правобранител не е компензација за мојот ангажман во ДУИ

Слободен печат
Новозибраниот Народен правобранител, Насер Зибер, во интервју за „Радио Слободна Европа“, вели оти тоа што бил кандидат за премиер на ДУИ, не е никаква компензација...
Колумни

Практичната баналност на национализмот

Слободен печат
Со изборот на Насер Зибери за народен правобранител се „испразни“ премиерското место на ДУИ за прв Албанец претседател на владата, во последните 100 дена од...
Вести Македонија

Пратениците ќе расправаат за предлогот Насер Зибери да биде нов народен правобранител

Слободен печат
По речиси двочасовна работа на Собранието и по утврдување на дневниот ред на 32. и 30. седница, претседателот на Собранието Талат Џафери отвори претрес по...
Вести Македонија Слајдер

Зибери: Оваа битка не можат да ја водат само здравствените работници, неопходна е помош од граѓаните

Слободен печат
Претседателот на собраниската комисија, пратеникот од ДУИ Арбен Зибери, кој ја вршеше и функцијата директор на Центарот за јавно здравје Скопје, во Топ тема вечерва...
Вести Македонија

Артан Груби му понуди соработка на Зибери

Слободен печат
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби, денеска во неговиот кабинет го пречека Насер Зибери. Кандидатот на ДУИ за...
Вести Избори 2020

Зибери: Убедлива победа на ДУИ во многу места

Слободен печат
Кандидатот за премиер од редовите на ДУИ, Насер Зибери пред новинарите во седиштето на партија изјави дека бележат убедлива победа во многу места низ државата....
Вести Избори 2020 Слајдер

Зибери: Верувам во поддршката на илјадници граѓани

МИА Агенција
На последниот ден од изборната кампања, кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец Насер Зибери изјави дека верува во поддршката на граѓаните. – Првиот премиер...