• зејтин

Бектеши: Во петок ќе се знае дали ќе замрзнат цените на шеќерот, јајцата и зејтинот

Министерот за економија Крешник Бектеши очекува до петок да завршат анализите кои треба да покажат дали ќе се замрзнат цените на шекерот, јајцата и зејтинот. Како што рече вечерва во гостување на телевизија Телма, се чекаат дополнителни податоци од стопанските комори и Царинската управа. „Не се завршени анализите. Очекувам до петок да бидат завршени. Очекуваме …

Бектеши: Во петок ќе се знае дали ќе замрзнат цените на шеќерот, јајцата и зејтинот Read More »