16 C
Скопје

Tag : ЗЏМ

Културен печат

Во МКЦ: ЗЏМ со целодневна концертна програма

Тони Димков
Здружението на џез музичари и слободни уметници на 15 мај во МКЦ ќе го одржи петото издание на манифестацијата „Today it’s all about jazz“, со...
Културен печат

Џез-перспективи: Основањето на „ЗЏМ Рекордс“ дојде сосема природно

Тони Димков
Портфолиото на Здружението на џез музичари и слободни уметници (ЗЏМ) е збогатено со уште една дејност и на 21 април на сите дигитални аудиостриминг провајдери...
Култура

Филхармонија: Новогодишен спој на традицијата, класиката и џезот

Слободен печат
Со наслов „Нова Година – нов почеток!“ последниот концерт на Филхармонија за 2020 година ќе се одржи на 24 декември, во 20 часот. Станува збор...