Tag : заразен

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Меѓу 40-те новозаразени со Ковид-19 има луѓе од исто семејство, но има и такви што не контактирале со заразен

Мирослава Бурнс
Институтот за јавно здравје вчера евидентираше 40 нови случаи на коронавирус во земјава. Деталните податоци укажуваат на тоа дека од вкупно 26 те нови пациенти...
Вести Македонија

Струмичанец заразен со коронавирус имал голем број контакти

Слободен печат
Денеска е евидентиран првиот докажано позитивен пациент на Ковид-19 во Струмица, информираше директорот на Центарот за јавно здравје, Петре Витанов. -Се работи за триесет и...
Вести Свет

Вирусот пристигна и во последната афричка земја

Слободен печат
Малата држава Лесото го пријави својот прв позитивен случај на Ковид – 19, па со тоа стана и последната држава, од вкупно 54 африкански држави,...
Живот Магазин Магазин слајдер

Камила не сака да го види принцот Чарлс ниту за годишницата од бракот

Слободен печат
Светската јавност неодамна беше шокирана од веста дека 71-годишниот принц од Велс, принцот Чарлс е заразен од коронавирусот. Но, иако принцот од коронавирусот закрепна во...
Вести Свет

Необична бркотница во Русија: Медицинари бркаат лице за да го тестираат од коронавирус, тој не запира (ВИДЕО)

Слободен печат
Маж за кој се сомнева дека е заразен од коронавирус одлучил да се обиде да ѝ побегне на медицинската екипа која била принудена да трча...
Вести Свет

Пожарникари со кран извлекуваа болен од коронавирус од стан во Лондон (ФОТО)

Слободен печат
Необична сцена се одигра во Лондон кога Итната помош, полицијата и пожарникарите морале со кран да извлекуваат пациент, за кој се сомневале дека е заразен...
Вести Македонија Слајдер

Се затвори фабрика во Прилеп: Вработен бил во контакт со лице позитивно на коронавирус

Слободен печат
Фабриката „Гентерм” во индустриската зона во Прилеп од денеска се затвора за да биде извршена дезинфекција откако вработен бил во близок контакт со лице позитивно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Помошникот на кралицата Елизабета заразен со коронавирус – „Сите сме престрашени“

Слободен печат
Откако од кралскиот дворец беше објавено дека со коронавирусот е заразен британскиот принц Чарлс, одекна веста дека е заразен и помошникот на кралицата чие име...
Вести Регион Слајдер

Три нови случаи со Ковид-19 вчера во Косово, вкупно 91 заразен

Институтот за јавно здравство на Косово (ИШПК) објави синоќа дека, од извршените испитувања во текот на минатиот ден, тројца испитаници резултираа позитивни на Ковид-19, по...
Вести Свет

Два нови смртни случаи на доктори заразени од коронавирус во Франција

Слободен печат
Двајца доктори од Горна-Рајна и Мозел починаа во неделата од новиот коронавирус, јави дописникот на МИА. Според клиниката „Дијаконат” во Мулуз (Горна рајна), Жан-Мари Боегл,...