Tag : загинат возач

Вести Регион

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СЛОВЕНИЈА: Камион падна од надвозник откако се судри со автомобил, возачот не преживеа (ВИДЕО)

Слободен печат
На обиколницата околку главниот град на Словенија се случи тешка сообраќајна несреќа, во која камион падна од 20 метри висина, а возачот загина. Несреќата се...
Хроника

Загина возач од Скопје

Вчера околу 15 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу охридските села Ботун и Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „цитроен саксо“ со...