Tag : вухан

Вести Свет Слајдер

Вухан ја надмина пандемијата, ги отвори училиштата и градинките (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Учениците денеска се вратија во училиштата во Вухан, градот каде што за прв пат избувна епидемијата на коронавирус. Близу 1,5 милиони ученици се вратија во...
Вести Свет Слајдер

ЛУДА ЗАБАВА ВО ВУХАН: Не се почитува ниту една мерка за заштита од Ковид-19 (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Токму од местото каде започна светската пандемија со Ковид-19, во Вухан е одржана забава на отворено, на која не се почитувала ниту една од мерките...
Вести Свет Слајдер

„Ја кријат вистината како за Чернобил“: Американци тврдат дека научници од Вухан пребегале на Запад и ги откриваат мрачните тајни за коронавирусот

Слободен печат
Експертите од кинеската лабораторија во Вухан „побегнаа“ на Запад и во рацете на западните разузнавачки служби, тврди Стив Бенон, архитект на победата на Доналд Трамп...
Вести Свет

Во опасност 38 милиони луѓе, Вухан под вода: Најдолгата кинеска река се излеа, досега однесе стотина животи

Слободен печат
Најмалку 140 лица настрадаа и исчезнаа во поплавите во централните и источните делови од Кина, а сега е загрозен и градот Вухан, од каде што...
Вести Свет Слајдер

Вухан го погоди нова катастрофа: Местото од каде тргна коронавирусот, сега влезе во нова криза (ВИДЕО)

Слободен печат
Во кинескиот град Вухан од каде потекна пандемијата од коронавирусот, сега се појави нова криза. Поради обилните дождови и поплави во Кина, загрозени се милиони...
Вести Свет

Поранешиот шеф на МИ6: Коронавирусот потекнува од лабораторијата во Вухан

Слободен печат
Бившиот шеф на британската тајна разузнавачка служба МИ6, Сер Ричард Дирлав, изјави дека сака поотворена дискусија за потеклото на пандемијата на коронавирус. Дирлав предупредува дека...
Вести Свет

Кинеските власти бараат поголема хигиена на пазарите за храна

Слободен печат
Реагирајќи на повторната појава коронавирусот во Пекинг, Централната комисија за дисциплинска инспекција на Комунистичката партија на Кина денеска соопшти дека итно треба да се реши...
Вести Свет

Заврши масовното тестирање во Вухан, откриени околу 300 асимптоматски случаи

Слободен печат
Кинескиот град Вухан, каде пандемијата од коронавирус најпрво се појави, не пријави ниту еден нов случај на ковид-19, но пронајдени се 300 асимптоматични носители откако...
Вести Свет Слајдер

Коронавирусот е адаптиран да инфицира луѓе: Дали тоа е случајност или е виновен човечки фактор?

Слободен печат
Тим од врвни експерти соопшти дека оние кои вршат истражување на потеклото на коронавирусот треба да ја испитаат можноста дали вирусот всушност излегол од лабораторијата...
Вести Свет

Во Вухан за 10 дена тестирани 6,5 милиони луѓе

Слободен печат
Во изминатите десет дена, во Вухан се тестирани  шест и пол милиони луѓе за присуство на коронавирус, а целта е да се тестираат сите 11...